Hidroklorik Asit

Hidroklorik Asit Kullanımı ve Depolanması

hidroklorik asit depolama

Hidroklorik Asit Kullanımı:

Hidroklorik Asit ile çalışılırken uygun plastik eldivenler, koruyucu gözlük ve koruyucu elbise ve yüz ve solunum aparatları kullanılması tavsiye edilir.

Hidroklorik Asit Depolama:

Paslanmaz çelik malzeme önerilmemektedir. Ambalajlarının ağzı sıkıca kapalı olmalıdır. Depolama ortamamı serin ve havadar olmalıdır. Isıdan , alevden ve kıvılcımdan kaçınılmalıdır. Hidroklorik asit kaplarının fiziksel hasarlardan korunabilmesi için ağızlarının kapalı ve dik konumda depolanması gerekir..Oksitleme vasıtaları ve tehlikeli reaksiyon veren maddelerle birlikte depolanmaması gerekir. İyi havalandırılmış, kuru, ısı, açık alev ve gün ışığından uzak yerlerde depolanmalıdır.


Metallerden ve Giddetli reaksiyon verdiği maddelerden uzak tutulmalıdır. Asidin kazara metallerle teması sonucu çıkabilecek hidrojen gazının patlamasını önlemek için sigara, açık alev ve kıvılcıma izin verilmemelidir..
Gözle, deriyle ve elbiselerle temasından kaçının. Buhar , toz , ve zerreciklerini solumaktan sakının. Kuru ve serin (20°C) yerlerde depolayın. Ambalajları sıkıca kapatılmış olmalıdır.
Firmamızda satışı yapılan bidonlu ürünlerde sıfır bidonlar kullanılmakta ve kapak kontrolleri yapıldıktan sonra satılmaktadır.

 

Sık Sorulan Sorular:

                                         

flag_en  flag_tr 
Adres & Mesai

Mescit Mahallesi
Demokrasi Caddesi
Birmes Sanayi Sitesi
A6 Blok No. 13
Orhanlı - Tuzla - İstanbul