Hidroklorik Asit

Asit Hidroklorik


CAS Numarası: 7647-01-0
EC Numarası : 231-595-7
Diğer isimleri: Hidrojen klorür solüsyonu, tuz ruhu, muriatik asit

Fiziksel Özellikleri Moleküler formülü: HCl . Hidroklorik asit, hidrojen klorür gazının su içinde çözünmesiyle elde edilen berrak renksiz bir sıvıdır. Ticari şekli %30- %32 HCl lık orana sahiptir. Yine bu oranlara göre

Molekül ağırlığı:36.46 g/mo
yoğunluk : 9,45-10,17
PH: -1 ,
Bome değeri: 19 - 20 ,
kaynama noktası :84 °C - 90 °C sahiptir.


Hidroklorik asit, firmamızın satışını yaptığı kimyasal olarak güçlü bir asittir. Hidroklorik asit, su içinde çözünmüş bir gaz olduğu için, havadaki konsantre asit dumanı buhar halinde son derece korozif ve rahatsız edici bir etkiye sahiptir. Tehlike bilgi için Malzeme Güvenlik Bilgi Formuna bakın. www.hidroklorikasit.org/hidroklorikasit-tehlike.html Ürün ambalajları iyice kapatılmış olmalı ve havadar ortamlarda depolanmalıdır.

 

Kararlılık

Sızdırmaz ambalajlarda , bazik maddelerden ve metallerden uzak tutulması halinde ürün oda sıcaklığında stabildir. Solüsyonun rengi içerinde bulunan demir, klor yada organik madde izleri nedniyle zamanla sarımtrak bir renge dönüşebilir.


Ambalaj

Hidroklorik Asit NedirHidroklorik asit genellikle aşağıdaki şekillerde ambalajlanır.
1. Sıvı Hidroklorik Asit 30 lt polietilen bidonda.
2. Sıvı Hidroklorik Asit 60 lt polietilen bidonda.
3. Sıvı Hidroklorik Asit 1000 lt polietilen IBC tanklarda.

Satış, taşıma ve depolama için ambalajlanır. Bakınız.

 

Hidroklorik Asitin Kullanıldığı Yerler


Hidroklorik asit çeşitli farklı iş alanlarında kullanımı bulunan bir tür inorganik asittir. Asidin derişimi, kullanıldığı sektörün ihtiyacına göre değişkenlik gösterir. Hidroklorik asitin dünya üzerindeki yıllık tüketim miktarı yaklaşık 5 milyon ton gibi bir rakamdır. Hidroklorik Asit Kullanıldığı YerHidroklorik asit, organik bileşiklerin oluşturulması, çeliğin dekapajı, metal sektöründe yüzey temizleme banyolarında, inorganik maddelerin sanayi dallarında üretimi ve pH dengesinin sağlanması gibi bir çok sanayi alt dalında kullanılmaktadır, kimya sanayisinin temel bir ürünüdür. Sanayide başlıca kullanım alanları şunlardır;

Reçine rejenerasyonu,
Dekapaj,
Petrol,
Temizlik sektöründe,
Atık su arıtmalarında,
Deterjan sanayinde,
Kimya,
Boya,
İlaç,
Ahşap imalat sanayinde,
Kağıt,
Tekstil endüstrisi,
Metal Klorürleri Üretimi.

 


Hidroklorik Asit videosu

Firmamız hidroklorik asit gibi metal, arıtma, ve su şartlandırma kimyasallarının yanısıra genel kimyasalların da satışını yapmaktadır. Firmamız Hidrojen Peroksit, Asetik Asit, Soda, Payet Kostik, Boncuk Kostik, Formaldehit, Hidroklorik Asit, Alüminyum sülfat, Polielektrolit, Polialüminyum Klorür(PAC), Baryum Klorür, Demir 3 Klorür ve diğer kimyasalların satışını yapmaktadır.

 

flag_tr  flag_en 

Pozitif Kimya

Sipariş Hattı

0216 394 06 16

0507 538 48 48